Festiwal 2017. Pierwsze informacje!

Kochani, tegoroczna VII edycja Festiwalu muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach” odbędzie się w dniach 28 czerwca – 2 lipca 2017.

fot. Jarosław Mazur / Rozstajne drogi 2016

fot. Jarosław Mazur / Rozstajne drogi 2016

W tym roku odchodzimy nieco od dotychczasowej formuły warsztatów na rzecz kameralnych spotkań, wspólnego śpiewania i muzykowania m.in. z zespołem śpiewaczym Jarzębina z Kocudzy, zespołem z Godziszowa, śpiewakiem Janem Wnukiem, skrzypkami Stanisławem Głazem i Janem Jaworskim, a także muzykantami ze Zdziłowic.

Uczestnicy festiwalu będą mieć niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w otwartej próbie orkiestry dętej ze Zdziłowic.Dla miłośników zdziłowickiej nuty śpiewanej przygotowana zostanie specjalna edycja konkursu Szansa na Oskara! Natomiast miłośnicy tańca juz teraz powinni szykować wygodne obuwie. W niedzielę finał Festiwalu – wielka potańcówka z okazji 640-lecia Zdziłowic!

Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych – razem z Czarli Bajką wykonają kolejny festiwalowy muzyczny mural. Jak zawsze nad festiwalem unosić sie będzie duch suki kocudzkiej, od której to wszystko się zaczęło.

Więcej informacji (program, zapisy) na początku czerwca…