Festiwal 2017

VII Festiwal muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach” odbędzie się w dniach 28 czerwca-2 lipca w Kocudzy, Godziszowie i Zdziłowicach.

Festiwal „Na rozstajnych drogach” to edukacyjno-artystyczne wydarzenie którego celem jest poznawanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej i Roztocza Zachodniego.

W tym roku odchodzimy nieco od dotychczasowej formuły warsztatów na rzecz kameralnych spotkań, wspólnego śpiewania i muzykowania m.in. z zespołem śpiewaczym Jarzębina z Kocudzy, zespołem z Godziszowa, śpiewakiem Janem Wnukiem, skrzypkami Stanisławem Głazem i Janem Jaworskim, a także muzykantami ze Zdziłowic.

Uczestnicy festiwalu będą mieć niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w otwartej próbie orkiestry dętej ze Zdziłowic. Dla miłośników „zdziłowickiej nuty śpiewanej” przygotowana zostanie specjalna edycja konkursu Szansa na Oskara! Natomiast miłośnicy tańca już teraz powinni szykować wygodne obuwie. Tańce w stodole oraz Malinowa Potańcówka powinny zadowolić niejednego tancerza.

Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych. Razem z Czarli Bajką (Malunki muzyczne) dzieci wykonają kolejny – tym razem w Godziszowie – festiwalowy muzyczny mural, a także wysłuchają bajecznych opowieści z walizki (Teatrzyk jak się patrzy) opowiedzianych przez poetę, bajkopisarza Zbigniewa Dmitrocę.

Jak zawsze nad festiwalem unosić się będzie duch suki kocudzkiej, od której to wszystko się zaczęło.

Do tańca i posłuchu zagrają: Stanisław Głaz i Bonisław Rawski, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Kapela Robocza z Roztocza, Kapela Butrynów, Jan Jaworski i Zdzisław Nieściur, Kapela Bornego z Podzamcza, Kapela ze Zdziłowic.

Zobacz program

Warsztaty muzyczne